Produkty umożliwiające
oszczędność energii oraz zwiększające
konfort and in zamieszkania

Co trzeba wiedzieć aby
Imprimer Envoyer a un ami

Ochrona mieszkania lub domu

Mieszkasz w mieszkaniu lub w domu i chcesz zapewnić ochronę w miejscu swojego zamieszkania? Radiowe systemy alarmowe chroniące przed włamaniem, bardziej niezawodne, są bezprzewodowymi elementami systemu ochrony, które stanowią kompletne zabezpieczenie. Łatwe w użyciu, posiadają wiele funkcjonalności, które zapobiegają przede wszystkim kradzieży, ale również niebezpieczeństwom, jakie mogą się przytrafić w obrębie domu.

System alarmowy: niezbędna ochrona przed kradzieżą

Wybór dobrego systemu alarmowego to przede wszystkim identyfikacja stref w mieszkaniu, w których zostaną umieszczone odpowiednie czujniki:
- czujniki otwarcia lub obwodowe do drzwi i okien,
- czujniki ruchu do uczęszczanych ciągów komunikacyjnych jak korytarz lub schody.
Zaleca się łączenie tych dwóch typów czujników w domach jednorodzinnych lub na parterze.

W połączeniu z systemem działania strefowego umożliwia niezależne funkcjonowanie poszczególnych stref nadzoru. Na przykład strefa obwodowa zapewnia ochronę wejścia do mieszkania nawet w czasie, gdy domownicy przebywają w nim.

Włamanie, wydzielanie się dymu, wyciek wody, przerwa w dostawie prądu – wszystko nadzoruje jedna centrala

Poprzez dodawanie czujników innego typu do antywłamaniowego systemu alarmowego można również zapewnić ochronę mieszkania i jego mieszkańców przed niebezpieczeństwami, jakie mogą się przytrafić w obrębie domu.
- wolno rozwijające się ognisko zapalne wykrywane przez optyczny czujnik dymu,
- wyciek wody lub innej cieczy wykrywany przy pomocy czujnika wycieku,
- dłuższa przerwa w dostawie prądu wykrywana dzięki czujnikowi przerw w dostawie prądu.

Każde z tych zdarzeń mających miejsce w obrębie domu jest sygnalizowane przy pomocy syreny wewnętrznej o charakterystycznym dźwięku.

Elementy sterujące dostosowane do profilu domowników

 

Od najprostszych do najbardziej złożonych – elementy sterujące składające się na system alarmowy powinny być dostosowane do każdego profilu użytkownika: dzieci, dorośli, młodzież lub osoby starsze. Mają one formę breloka RIFD, pilota-breloka, klawiatury cyfrowej lub klucza, z ekranem lub bez.

>>> Poznaj gamę Alarm radiowy


>>> Patrz aplikacja « Alarm mieszkanie »

 

Zdalnie wysyłana informacja o alarmie i zdalne sterowanie systemem alarmowym przy pomocy przekaźnika telefonicznego

Przekaźnik telefoniczny, coraz częściej umieszczany w instalacjach, umożliwia aktywny kontakt z systemem alarmowym. W przypadku włamania lub usterki technicznej wysyła on natychmiast informację alarmową na telefon stacjonarny, komórkowy lub do centrum monitoringu. Można go również wywołać, by porozmawiać z mieszkańcami, również by sterować włączaniem i wyłączaniem instalacji.

Istnieje możliwość dodania innych akcesoriów, które wzbogacą instalację i umożliwią sterowanie ogrzewaniem, roletami, brama lub oświetleniem przy pomocy jednego przekaźnika.

Zasięgnij porady instalatora Delta Dore, który udzieli odpowiedzi uwzględniając konfigurację instalacji i potrzeby użytkownika.

>>> Informacja o danych instalatora

To proste, a to przecież jest Domotyka!
PL