Produkty umożliwiające
oszczędność energii oraz zwiększające
konfort and in zamieszkania

Co trzeba wiedzieć aby
Imprimer Envoyer a un ami

Oszczędzność energii grzewczej

 

Odpowiednia temperatura w stosownym momencie uzyskiwana dzięki programowaniu

Możliwe jest automatyczne dostosowywanie temperatury w mieszkaniu do rytmu życia dzięki programowaniu ogrzewania. Programowanie ogrzewania umożliwia uzyskanie niższej temperatury nocą, podczas regularnie powtarzających się nieobecności lub nawet okazjonalnie, co wiąże się ze zmniejszonym zużyciem gazu lub oleju opałowego.

Dzięki zaprogramowanym ogrzewaniu możliwe jest uzyskanie oszczędności energii rzędu 20 % oraz zapewnienie komfortowej temperatury po powrocie do domu.

 

Zmniejszenie zużycia i poboru mocy w przypadku kotłów na olej opałowy, na gaz lub pompy ciepła

Powierz sterowanie kotłem programowalnemu termostatowi. Po podłączeniu do kotła lub pompy cyrkulacyjnej w instalacji ogrzewania, programowalny termostat zajmuje się wszystkim. Steruje pracą kotła, by temperatura pokojowa była zawsze zgodna z temperaturą określoną w programach. Na przykład 20°, gdy domownicy są obecni, 16°. gdy domownicy są nieobecni lub podczas snu.

Modele bezprzewodowego termostatu programowalnego można z łatwością rozmieszczać lub przenosić w miejsce, gdzie panują lepsze warunki do pomiaru temperatury, nie martwiąc się o ich zasilanie lub możliwość podłączenia. Niewielki odbiornik jest umieszczany w pobliżu kotła lub pompy cyrkulacyjnej. Drogą radiową otrzymuje polecenia typu Start/Stop przekazywane przez programowalny termostat umieszczony w jednym z pomieszczeń, w których przebywają domownicy.

 

Optymalizacja zużycia i poboru mocy w przypadku klimatyzacji typu split

Wyposażając instalację w programator możesz skrócić czas działania klimatyzacji multisplit do zakresów godzinnych określonych z uwzględnieniem okresów, gdy domownicy znajdują się w mieszkaniu w trybie zimnym latem i w trybie ciepłym zimą. Podział na strefy: ogrzewanie lub klimatyzacja w strefach, gdzie jest to potrzebne, co gwarantuje jeszcze większe oszczędności W mieszkaniu lub w biurze, nie zawsze wszystkie pomieszczenia są wykorzystywane przez użytkowników. Zatem potrzeby w zakresie ogrzewania lub klimatyzacji też są różne. Programator wielostrefowy umożliwia tworzenie grup splitów odpowiadających różnym rytmom funkcjonowania. Każda strefa lub grupa splitów posiada swój własny program.Ten bardziej szczegółowy tryb programowania umożliwia osiągnięcie dodatkowych oszczędności, bez obniżania komfortu.

Urządzenia bezprzewodowe: łatwe w montażu i łatwe w użytkowaniu. Produkty radiowe mogą być stosowane zarówno w instalacjach nowych jak i w istniejących systemach i nie wymagają realizacji dodatkowych prac montażowych, kucia ścian czy rozciągania kabli.

 

Zdalne sterowanie ogrzewaniem i sterowanie scentralizowane

Istnieje możliwość uzupełniania instalacji o dodatkowe urządzenia tak by była ona bardziej funkcjonalna, wygodna w użytkowaniu i pozwalała oszczędzać energię.

Powrót na górę strony
PL